خانه / فنی و مهندسی / تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

دانلود فایل تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

عنوان فایل : تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

دسته بندی : فنی و مهندسی

تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبکه های برق,امنيت تجهيزات شبکه های برق,امنيت,تجهيزات,شبکه,های,برق

 

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:13

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

امنيت تجهيزات شبكه

   براي تامين امنيت بر روي يك شبكه، يكي از بحراني ترين و خطيرترين مراحل، تامين امنيت دسترسي و كنترل تجهيزات شبكه است. تجهيزاتي همچون مسيرياب، سوئيچ يا ديوارهاي آتش.

    اهميت امنيت تجهيزات به دو علت اهميت ويژه‌اي مي‌يابد :

الف – عدم وجود امنيت تجهيزات در شبكه به نفوذگران به شبكه اجازه مي‌دهد كه‌ با دستيابي به تجهيزات امكان پيكربندي آنها را به گونه‌اي كه تمايل دارند آن سخت‌افزارها عمل كنند، داشته باشند. از اين طريق هرگونه نفوذ و سرقت اطلاعات و يا هر نوع صدمه ديگري به شبكه، توسط نفوذگر، امكان‌پذير خواهد شد.

ب – براي جلوگيري از خطرهاي DoS (Denial of Service) تأمين امنيت تجهزات بر روي شبكه الزامي است. توسط اين حمله‌ها نفوذگران مي‌توانند سرويس‌هايي را در شبكه از كار بياندازند كه از اين طريق در برخي موارد امكان دسترسي به اطلاعات با دور زدن هر يك از فرايندهاي AAA فراهم مي‌شود.

    در اين بخش اصول اوليه امنيت تجهيزات مورد بررسي اجمالي قرار مي‌گيرد. عناوين برخي از اين موضوعات به شرح زير هستند :

–       امنيت فيزيكي و تأثير آن بر امنيت كلي شبكه

–       امنيت تجهيزات شبكه در سطوح منطقي

–       بالابردن امنيت تجهيزات توسط افزونگي در سرويس‌ها و سخت‌افزارها

    موضوعات فوق در قالب دو جنبه اصلي امنيت تجهيزات مورد بررسي قرار مي‌گيرند

–       امنيت فيزيكي

–       امنيت منطقي

۱ – امنيت فيزيكي

    امنيت فيزيكي بازه‌ وسيعي از تدابير را در بر مي‌گيرد كه استقرار تجهيزات در مكان‌هاي امن و به دور از خطر حملات نفوذگران و استفاده از افزونگي در سيستم از آن جمله‌اند. با استفاده از افزونگي، اطمينان از صحت عملكرد سيستم در صورت ايجاد و رخداد نقص در يكي از تجهيزات (كه توسط عملكرد مشابه سخت‌افزار و يا سرويس‌دهنده مشابه جايگزين مي‌شود) بدست مي‌آيد.

    در بررسي امنيت فيزيكي و اعمال آن،‌ ابتدا بايد به خطر‌هايي كه از اين طريق تجهزات شبكه را تهديد مي‌كنند نگاهي داشته باشيم. پس از شناخت نسبتاً كامل اين خطرها و حمله‌ها مي‌توان به راه‌حل‌ها و ترفند‌هاي دفاعي در برار اين‌گونه حملات پرداخت.

۱-۱ – افزونگي در محل استقرار شبكه

    يكي از راه‌كارها در قالب ايجاد افزونگي در شبكه‌هاي كامپيوتري، ايجاد سيستمي كامل،‌ مشابه شبكه‌ي اوليه‌ي در حال كار است. در اين راستا، شبكه‌ي ثانويه‌ي، كاملاً مشابه شبكه‌ي اوليه، چه از بعد تجهيزات و چه از بعد كاركرد،‌ در محلي كه مي‌تواند از نظر جغرافيايي با شبكه‌ي اول فاصله‌اي نه چندان كوتاه نيز داشته باشد برقرار مي‌شود. با استفاده از اين دو سيستم مشابه، علاوه بر آنكه در صورت رخداد وقايعي كه كاركرد هريك از اين دو شبكه را به طور كامل مختل مي‌كند (مانند زلزله) مي‌توان از شبكه‌ي ديگر به طور كاملاً جايگزين استفاده كرد، در استفاده‌هاي روزمره نيز در صورت ايجاد ترافيك سنگين بر روي شبكه، حجم ترافيك و پردازش بر روي دو شبكه‌ي مشابه پخش مي‌شود تا زمان پاسخ به حداقل ممكن برسد.

و…


 

کد فایل : 2078931

تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبکه های برق,امنيت تجهيزات شبکه های برق,امنيت,تجهيزات,شبکه,های,برق

جهت دانلود تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق کلیک کنید

تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق

 

مشخصات تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبكه های برق  با کد فایل 2078931  در دسته بندی فنی و مهندسی  با برچسب های فایل تحقیق درباره امنيت تجهيزات شبکه های برق,امنيت تجهيزات شبکه های برق,امنيت,تجهيزات,شبکه,های,برق  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .