خانه / علوم انسانی / تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

دانلود فایل تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

عنوان فایل : تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

دسته بندی : علوم انسانی

بهداشت خانواده,فایل تحقیق بهداشت خانواده,تحقیق رایگان درباره خانواده و بهداشت

 

فایل تحقیق بهداشت و سلامت خانواده بصورتword و قابل ویرایش  تعداد صفحه 11 

  

اصول تأثير خانواده بر سلامت افراد

بهداشت خانواده

مراحل مختلف زندگي

دوران شيرخوارگي و كودكي

بلوغ

دوران جواني

ميانسالي

دوران از كار افتادگي

دوران پيري

خانواده

خانواده بعنوان اولين و اساسي ترين نهاد اجتم اعي، عبارت است از تجمع مشترك دو يا چند نفر كه بهواسطه سببي يا نسبي با هم رابطه زيست شناختي داشته و زير يك سقف زندگي ميكنند و متشكل از والد يا والدين و فرزندان آنان مي باشد و سلامت افراد تحت تأثير اصول، ارتباطات، تكامل اجتماعي شرايط اقتصادي وفرهنگي آن قرار مي گيرند . اعضاء خانواده، مجموعه اي از ژن هاي مشترك هستند و به عنوان واحدي فرهنگي،منعكس كننده فرهنگ اجتماع بزرگتر مي باشند . همچنين خانواده واحدي اپيدميولوژيكي و واحدي براي فراهم كردن خدمات اجتماعي و مراقبت هاي جامع پزشكي است . چگونگي تأثير خانواده بر ا فراد و يا بالعكس با توجه به تغييرات طبيعي تكامل افراد در طول زندگي و…

دوران پيري

در اين گروه سني تفاوت هاي فيزيولوژيكي و اجتماعي فراواني وجود دارد كه خود ناشي از عوامل

اجتماعي، تفاوت تجربيات و تعريف افراد از عمر مي باشد . آموزش هاي قبلي و سلامت فرد هنگام ورود به اين دوران نقش مهمي در حفظ سلامت در سال هاي آخر عمر دارد.

از جنبه هاي مثبت اين دوران اين است كه فرد خودش معتقد باشد كه عمر مفيدي داشته است و ياداشتن فرزندان و نوه هاي موفق براي بعضي مهم است و براي عده اي داشتن مناصب مختلف و يا كتاب هاي نوشته شده و ديگر فعاليت ها مطرح مي باشد . در سال هاي اول دوران كهنسالي، اغلب احساس خوشبختي، اثر مثبت دارد در حاليكه در سال هاي آخر، احساس رضايت و موفقيت و يا بعبارتي رسيدن به اهداف، مهم مي باشد.


 

کد فایل : 2077533

بهداشت خانواده,فایل تحقیق بهداشت خانواده,تحقیق رایگان درباره خانواده و بهداشت

جهت دانلود تحقیق بهداشت و سلامت خانواده کلیک کنید

تحقیق بهداشت و سلامت خانواده

 

مشخصات تحقیق بهداشت و سلامت خانواده  با کد فایل 2077533  در دسته بندی علوم انسانی  با برچسب های فایل بهداشت خانواده,فایل تحقیق بهداشت خانواده,تحقیق رایگان درباره خانواده و بهداشت  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .