خانه / علوم انسانی / تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

دانلود فایل تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

عنوان فایل : تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

دسته بندی : علوم انسانی

تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز,اقليم شناسي تبريز,اقليم,شناسي,تبريز

 

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:23

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تبریز

تبريز شهري است كه نامش از ديرباز آشناي اهل سياحت و تجارت در اقصي نقاط جهان بوده و هست و در طول جاده ابريشم غرب را به شرق پيوند داد و دروازه مشرق زمين خوانده شد. تبريز مركز استان آذربايجان شرقي در 46 درجه و 25 دقيقه طول شرقي و 38 درجه و 2 دقيقه عرض شمالي از نصف النهار گرينويچ واقع شده است و در قلمرو مياني خطه آذربايجان قرار گرفته و جمعيت آن بيش از يك و نيم ميليون نفر ميباشد.

توسعة صنايع در اين خطه در سال 1970 ميلادي پايه گذاري گرديده و از آن پس در حال پيشرفت ميباشد در اين بخش مشاركتهاي عظيمي با كشورهاي ديگر مانند چك و اسلواكي ، روماني ، شوروي سابق و آلمان به انجام رسيده اند توليدات عمده صنعتي در اين منطقه عبارتند از : مواد غذايي ، مواد شيميايي ، كاني غيرفلزي ، فلزات اساسي ماشين آلات نساجي و فرش اين محصولات هم براي مصارف داخلي و هم براي صادرات بسيار مهم هستند. استان آذربايجان شرقي با اختصاص 38/5% از كل كارخانه هاي بزرگ صنعتي كشور و احراز رتبه چهارم در بين استانهاي كشور از مناطق مهم صنعتي كشور بشمار مي آيد. به ويژه با ايجاد و تمركز صنايع سنگين توليد ماشين آلات و تجهيزات تبريز را يكي از قطبهاي صنعتي كشور نموده است.

واحدهاي صنعتي استان كه بطور عمده در تبريز مستقر مي باشند در سه محور تبريز ـ ميانه ، تبريز ـ مرند و تبريز ـ مراغه مستقر شده اند و بدليل اينكه در سر راه جاده ايران ـ اروپا قرار دارند از اهميت مضاعفي برخوردارند.

صنايع سنگين با 13 واحد عظيم و حدود 3600 واحد بزرگ و كوچك اين استان را از مزيت نسبي در اين زمينه ها برخوردار نموده است.

در ساير زمينه ها كارخانجات و واحدهاي توليدي منحصر بفردي چون پتروشيمي و پالايشگاه و توليد برخي ماشين آلات مورد نياز صنايع كشور از جمله توليد ماشين آلات نساجي را ميتوان نام برد.

زبان و مذهب مردم تبريز

مردم تبريز چون ديگر مردم آذربايجان به زبان آذري سخن ميگفتند اما مقارن با تشكيل سلسله صفوي زبان تركي جانشين زبان آذري شد. اين زبان در اثر گذشت زمان به علت تداخل فرهنگي و سير تاريخي تحت تأثير زبان فارسي ، عربي ، ارمني و گرجي قرار گرفته و در حقيقت زبان تركي كنوني مردم تبريز زبان آذري جديد يا تركي آذري ميباشد.اكثريت قريب به اتفاق مردم تبريز مسلمان و پيرو مذهب شيعه اثني عشري هستند و اقليتي از مسيحيان كه اكثراً ارمني و گريگوري مذهبند در تبريز زندگي ميكنند.

و…


 

کد فایل : 2077733

تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز,اقليم شناسي تبريز,اقليم,شناسي,تبريز

جهت دانلود تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز کلیک کنید

تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز

 

مشخصات تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز  با کد فایل 2077733  در دسته بندی علوم انسانی  با برچسب های فایل تحقیق درباره اقليم شناسي تبريز,اقليم شناسي تبريز,اقليم,شناسي,تبريز  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .