خانه / علوم پزشکی / تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

دانلود فایل تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

عنوان فایل : تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

دسته بندی : علوم پزشکی

تحقیق درباره اقدامات اميرکبير براي جلوگيري از شيوع وبا,اقدامات,امير,کبير,براي,جلوگيري,از,شيوع,وبا

 

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

میرزاتقی‌خان امیرکبیر

 صدراعظم ایران در دوره ناصرالدین‌شاه قاجار بود.

نام اصلی امیرکبیر محمد تقی بود که بعدها تقی گفته می‌‌شد و عناوین و القابی که به دست آورد بدین قرار است: کربلایی محمد تقی- میرزا محمدتقی خان- مستوفی نظام- وزیر نظام- امیر نظام- امیر کبیر- امیر اتابک اعظم(شوهر خواهر ناصر الدین شاه نیز شد).

محمد تقی پسر کربلایی قربان، آشپز میرزا عیسی قائم مقام اول بود که در خانه قائم مقام تربیت یافت و در اوایل جوانی به سمت منشی قائم مقام اول به خدمت مشغول گشت و مورد عنایت رجل سیاسی دانشمند قرار گرفت و بعداٌ در دستگاه قائم مقام دوم نیز مورد توجه واقع شد تا جایی که وی را همراه هیاتی سیاسی به روسیه فرستاد و در نامه‌ای در مورد هوش و نبوغ میرزا تقی خان چنین نوشته:

خلاصه این پسر خیلی ترقیات دارد و قوانین بزرگ به روزگار می‌‌گذارد. باش تا صبح دولتش بدمد.

در این ماموریت که برای عذرخواهی از قتل گریبایدوف که در ایران رخ داده بود، انجام می‌‌شد، از تزار روسیه معذرت خواست و طوری عمل نمود که مورد تائید و پسند تزار و دربار ایران قرار گرفت. امیرکبیر در سفر به روسیه به مؤسسات فرهنگی، نظامی و اجتماعی آنجا توجه نمود و به این فکر بود که راه ترقی ایران نیز داشتن دانشگاه و تشکیلات نظامی و فرهنگی منظم است.

دومین ماموریت وی رئیس هیات سیاسی ایران به ارزنة‌الروم برای حل اختلاف مرزی بین ایران و امپراتوری عثمانی بود. در این ماموریت که نزدیک به دو سال طول کشید علاوه بر آشنایی با زدو بندهای سیاسی شرق و غرب با دلیری خاصی توانست اختلاف مرزی را به نفع ایران پایان دهد و خرمشهر و اراضی وسیع طرف چپ اروندرود را که مورد ادعای عثمانی‌ها بود به ایران ملحق کرد. این اقدام و پیشنهادهای مفید امیرکبیر، مورد عناد و حسادت حاجی میرزا آغاسی قرار گرفت.

چون محمد شاه مرد، ناصرالدین میرزا که قصد حرکت به تهران و نشستن بر تخت سلطنت را داشت نمی‌توانست حتی هزینه سفر خود و همراهان را به تهران تهیه کند در این هنگام که امیرکبیر در تبریز و ملقب به امیرنظام بود با ضمانت شخصی پول فراهم کرد و ناصرالدین شاه را به تهران آورد اما درباریان حتی مهد علیا مادر ناصرالدین شاه که در زد و بندهای سیاسی خارجی دست داشت مخالف امیر بودند، ولی ناصرالدین شاه هر روز بر مرتبه و مقامش می‌‌افزود تا جایی که ملقب به امیرکبیر و صدراعظم گردید. در مدت کوتاهی که امیرکبیر صدراعظم بود(در حالی که ناصرالدین شاه در آغاز سلطنت فقط 16 سال داشت) با نبوغ خاص و احساسات پر شور میهن پرستی خود، اقداماتی بس ارزنده کرد.

و…


 

کد فایل : 2077838

تحقیق درباره اقدامات اميرکبير براي جلوگيري از شيوع وبا,اقدامات,امير,کبير,براي,جلوگيري,از,شيوع,وبا

جهت دانلود تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا کلیک کنید

تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا

 

مشخصات تحقیق درباره اقدامات امير كبير براي جلوگيري از شيوع وبا  با کد فایل 2077838  در دسته بندی علوم پزشکی  با برچسب های فایل تحقیق درباره اقدامات اميرکبير براي جلوگيري از شيوع وبا,اقدامات,امير,کبير,براي,جلوگيري,از,شيوع,وبا  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .