خانه / علوم انسانی / تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

دانلود فایل تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

عنوان فایل : تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

دسته بندی : علوم انسانی

تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی,اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی,اصول,و,مبانی,تمرین,و,آمادگی,جسمانی

 

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

  آماده‌سازی صحیح بدنی علاوه بر اینکه باعث توانائی انجام بهتر فعالیت ورزشی و کسب نتایج مطلوب در رقابت‌ها می‌گردد. از صدمات و آسیب‌های جسمانی نیز جلوگیری می‌نماید.

  • اصول و مبانی تمرین

آماده‌سازی صحیح بدنی علاوه بر اینکه باعث توانائی انجام بهتر فعالیت ورزشی و کسب نتایج مطلوب در رقابت‌ها می‌گردد. از صدمات و آسیب‌های جسمانی نیز جلوگیری می‌نماید. عدم تمرینات کافی و آماده‌سازی غلط بدنی که باعث عدم هماهنگی لازم عصبی عضلانی، کمی انعطاف‌پذیری، عدم وجود قدرت و مقاومت کافی در عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها و … می‌گردد، باعث افزایش میزان آسیب‌های جسمانی خواهد شد. آمادگی بدنی یا ورزشی را می‌توان به طرق مختلف طبقه‌بندی نمود. در زیر عناصر آمادگی جسمانی، تعریف و کاربرد این عوامل در پیشگیری از آسیب‌دیدگی را ارائه می‌دهد.

  • عناصر آمادگی جسمانی و اصول تمرینی مربوطه

▪ اجزاء تناسب بدنی/ ویژگی / اضافه بار فزاینده / شدت/ مدت/ تکرار

ـ استقامت قلبی – تنفسی / دوچرخه‌سواری، دو آهسته، طناب زدن، شنا، پیاده‌روی/ افزایش سرعت تا میزان مجاز ضربان قلب، حفظ ضربان قلب در (EBZ*)/ افزایش تدریجی مدت تمرین، ۱۵ دقیقه حداکثر زمان مورد نیاز برای کسب اثرات تمرین/ حداقل یک روز در میان.

ـ ترکیب بدنی/ دوچرخه‌سواری، دو آهسته، شنا، پیاده‌روی/ افزایش سرعت تا میزان مجاز قلب، حفظ ضربان قلب در EBZ/ افزایش تدریجی مدت تمرین، ۳۰ دقیقه حداقل زمان موردنیاز برای کسب اثرات تمرین/ حداقل یک روز در میان، ۵ روز در هفته اگر صرف کاهش ذخایر چربی و یا وزن باشد.

ـ نیروی عضلانی/ تمرین با وزنه/ هالتر زدن در دوره‌های ۶ تکراری، افزایش وزنه پس از تکمیل دوره‌های ۱۰ تکراری/ افزایش به وسیله تکرار دوره‌های ۶-۱۰ تکراری / حداقل یک روز در میان

ـ استقامت عضلانی/ ورزش‌های سوئدی تمرین با وزنه/ افزایش دشواری تمرینات، هالتر زدن در دوره‌های ۱۵-۲۵ تکراری، افزایش وزنه بعد از تکمیل دوره‌های ۲۵ تکراری/ افزایش یا تکرار بیشتر هر دوره تمرین، افزایش تکرار دوره‌های ۱۵-۲۵ مرتبه‌ای/ حداقل یک روز در میان حداقل یک روز در میان

ـ انعطاف‌پذیری / ورزش‌های سوئدی، یوگا/ استفاده از نیروی متوسط جهت کشیدن رباط‌ها و مفاصل/ افزایش مدت تمرین برای هر حرکت از ۱۰ ثانیه به ۶۰ ثانیه/ حداقل یک روز در میان

و…


 

کد فایل : 2077873

تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی,اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی,اصول,و,مبانی,تمرین,و,آمادگی,جسمانی

جهت دانلود تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی کلیک کنید

تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی

 

مشخصات تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی  با کد فایل 2077873  در دسته بندی علوم انسانی  با برچسب های فایل تحقیق درباره اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی,اصول و مبانی تمرین و آمادگی جسمانی,اصول,و,مبانی,تمرین,و,آمادگی,جسمانی  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .