خانه / مبانی نظری / مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

 

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

 

عنوان فایل : مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

دسته بندی : مبانی نظری

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم جرأت ورزی (فصل دوم),ادبیات نظری جرأت ورزی,فصل دوم پایان نامه جرأت ورزی,پیشینه پژوهش روانشناسی,پیشینه پژوهش جرأت ورزی,سوابق تحقیق جرأت ورزی,تحقیق بررسی جرأت ورزی

 

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-مفاهیم-و-نظریه-های-جرات-ورزی-(فصل-دوم)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)،
در قالب ورد و قابل ویرایش

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


تعاریف جرأت ورزی
     هاوجی و همکاران (2005) جرأت ورزی را این گونه تعریف نمودند: جرأت ورزی دربرگیرنده ی احقاق حق خود، ابراز افکار، احساسات و اعتقادات خود به روشی مناسب، مستقیم و صادقانه است، به گونه ای که حقوق دیگران را از بین نبریم.
ب) رفتاری که شخص را قادر می سازد تا به سود خود عمل نماید، بدون هیچ گونه اضطرابی رفتار متکی به نفس داشته باشد. احساسات واقعی خود را صادقانه بروز داده و با توجه به حق دیگران، حقوق خود را به دست آورد.
در هر دو تعریف، رعایت کردن حقوق دیگران و احترام گذاشتن به آن مورد تأکید قرارگرفته است.
     فنسترهایم (1977)  و آلبرتی (1982) جرأت ورزی را شامل کنش ها و رفتارهایی می دانند که شخص را قادر می سازد به نفع خویش عمل کند، بدون هیچ اضطرابی روی پای خود بایستد، احساسات واقعی خود را صادقانه ابراز کند و بدون بی توجهی به حقوق دیگران، حق خود را بستاند.
     جرأت ورزی رفتاری است که فرد را قادر می سازد تا به علائقش عمل کند، بدون اینکه منجر به اضطراب شود و اینکه حقش را بدون ضایع کردن حقوق دیگران بیان کند.( آلبرتی و آمونز، 1970، ترجمه قراچه داغی، 1383)
     رفتار جرأت ورزانه با خودپنداره ی مثبت ، عزت نفس ، تسلط ، خودبسندگی ، و اعتماد به نفس  همبستگی دارد و رفتارهای غیر جرأت ورزانه، بازدارنده و اجتنابی هستند و همبستگی مثبت با ترس-ها ، هراس ها  و اضطراب اجتماعی  و انواع پرخاشگری های درونی  دارند. ( رحیمی و همکاران،1385)
    نقص در مهارت های اجتماعی و فقدان جرأت ورزی، سلامت روان افراد را دچار آسیب می کند. ( لیبرمن، 1992، به نقل از بهرامی، 1375)
    برای درک بهتر مفهوم جرأت ورزی، لازم است که بین آن و سبک های ارتباطی منفعلانه، پرخاشگرانه و همراه با جرأت ورزی تفاوت گذاشت.
1-رفتار منفعلانه: این طبقه ی رفتاری به گونه ای است که فرد، حقوق خود را برای ابراز افکار و احساساتش نادیده می گیرد و در نتیجه به دیگران اجازه می دهد که به حقوق وی تجاوز کنند. شخص منفعل اجازه می دهد که دیگران افکار، احساسات و حقوق وی را نادیده بگیرند و به حوزه های شخصی او قدم بگذارند. شخص فاقد توانایی جرأت ورزی احساس می کند که بر روی اضطرابش هیچ کنترلی ندارد و این اضطراب است که او را برانگیخته و کنترل می نماید. شخص منفعل، احساس درماندگی و ناتوانی می-کند، خود را دست کم می گیرد، اعتماد به نفس ندارد و به دیگران اجازه می دهدکه به جای او تصمیم-گیری کنند. چنین فردی توان مسئولیت پذیری ندارد و نمی تواند مشکلاتش را حل کند، در این سبک، هدف فرد آن است که به هرقیمتی که شده دیگران را خشنودسازد و از نشان دادن هرگونه تعارضی جلوگیری کند.

دانلود فایل

 

کد فایل : 32286

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم جرأت ورزی (فصل دوم),ادبیات نظری جرأت ورزی,فصل دوم پایان نامه جرأت ورزی,پیشینه پژوهش روانشناسی,پیشینه پژوهش جرأت ورزی,سوابق تحقیق جرأت ورزی,تحقیق بررسی جرأت ورزی

جهت دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم) کلیک کنید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)

 

مشخصات مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم و نظریه های جرات ورزی (فصل دوم)  با کد فایل 32286  در دسته بندی مبانی نظری  با برچسب های فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم جرأت ورزی (فصل دوم),ادبیات نظری جرأت ورزی,فصل دوم پایان نامه جرأت ورزی,پیشینه پژوهش روانشناسی,پیشینه پژوهش جرأت ورزی,سوابق تحقیق جرأت ورزی,تحقیق بررسی جرأت ورزی  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .