خانه / پروپوزال / پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

دانلود فایل پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

 

پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

 

عنوان فایل : پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

دسته بندی : پروپوزال

پروپوزال رشته حقوق مدنی,دانلود پروپوزال رشته حقوق مدنی,پروپوزال آماده حقوق مدنی,دانلود پروپوزال آماده رشته حقوق مدنی,نمونه پروپوزال آماده برای رشته حقوق مدنی,پاورپوینت پروپوزال حقوق مدنی,پروپوزال معماری رایگان,روش تحقیق پروپوزال پر شده رشته حق,,,

 

پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

پروپوزال-رشته-حقوق-مدنی-در-مورد-آثار-تعلیق-در-عقد

پروپوزال رشته حقوق مدنی،
( مناسب برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد )
این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شدهٔ رشته حقوق مدنی، می‌ باشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.

فهرست مطالب :
عنوان پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد مشاور
جدول اطلاعات مربوط به پروپوزال
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و …در ادامه  به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم:
 تعلیق در لغت به معنی آویختن، معلق کردن، آویزان کردن چیزی به چیز دیگر می باشد.
چنانچه از مفهوم ماده 189 ق.م. بر می آید معلوم می شود که عقد معلق آن است که تأثیر آن برحسب انشاء موقوف به امر دیگری باشد که آن امر را در اصطلاح معلق علیه گویند.
فقها و حقوقدانان تعاریف‌ مختلفی از تعلیق یا به طور خاص عقد معلق ارائه کرده‌اند که تفاوتهای ظریفی در آنها به‌ چشم می‌خورد.فقهایی که رأی بر بطلان عقد معلق داده‌اند،در حقیقت ساختمان‌ حقوقی چنین عقدی را بر پایه‌ای نادرست بنا نهاده‌اند که پی‌ریزی چنین بنایی در تعاریف‌ پیشنهادی آنها کاملا مشهود است.
تعلیق در واقع ترتیب امری است غیر موجود، بر امر موجود برخی از فقها تعلیق در عقد معلق را تعلیق در انشا می‌دانند و به همین دلیل حکم به‌ بطلان عقد داده اند. گرچه اشکالات گروهی از فقها در عقد معلق مبنی بر تفکیک سبب و انشاء از مسّبب(منشأ)را مرتفع می‌سازد ولی ،این منشأ یا مقتضای عقد است که معلق‌ گردیده نه اثر عقد،
 قانون مدنی ایران،تعریف بسیار دقیقی از عقد معلق ارائه می‌دهد به نحوی که با اندکی تأمل در آن،معظم احکام مترتب بر چنین عقدی قابل استخراج است.
 .بسیاری از حقوق دانان, تعلیق در انشاء را محال دانسته و معتقدند: همچنان که تعلیق, در عالم مادی امکان پذیر نیست, در امر اعتباری نیز نمی توان ایجاد و اثر عقد را به امر دیگری, منوط کرد.دیگر از محققان, تعلیق در منشأ را نیز ممکن نشمرده و گفته اند: در امور اعتباری نیز مانند امر تکوینی و مادی, منشأ نمی تواند از انشاء تخلف کند و جداسازی انشاء از منشأ, محال است و برای همین, تعلیق, به دو صورت امکان دارد،در قانون مدنی, ماده189, در بحث اقسام عقود و معاملات, به گونه ای چکیده, عقد معلّق و منجّز تعریف شده است, لکن در ماده190 که شرایط اساسی صحت معاملات را مطرح کرده,  به شرط تنجیز اشاره ای نشده است؛ اگرچه در حدود و شمول و تفسیر آن, اختلاف نظر جالب توجهی مشاهده می شود. مع الأسف حقوق مدنی به این نکته مهم که چه بسا, ممکن است آسیب جدّی به قرارداد برساند, توجهی نکرده است .ماده232, با بیان شرایط ضمن عقد, شرایط فاسد را مطرح می کند و در ماده233 شرایط باطل کننده عقد را مورد بررسی قرار می دهد. با این فرض, حتی اگر تعلیق را موجب بطلان عقد ندانیم, در صورتی که عقد, بر شرط فاسدی معلّق باشد, عقد معلّق, باطل خواهد بود.البته قانون مدنی, تعلیق را در عقد نکاح, ضمان و طلاق, موجب بطلان عقد دانسته است, چنانکه ماده699ق.م تعلیق در ضمان, را باطل دانسته, مانند آن که ضامن, ضمانتش را به نپرداختن وام دار, قید ببندد, امّآ التزام به تأدیه, ممکن است, معلّق باشد; ماده 1068, در بحث شرایط صحت نکاح نیز, تعلیق در عقد را موجب بطلان می داند و همین طور در ماده 1135, آمده است که طلاق باید منجّز باشد و طلاق معلّق, باطل است.
توضیحات مربوط به این پروپوزال :
– این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است
– مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد.
– مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
فرمت فایل : Word قابل ویرایش

دانلود فایل

 

کد فایل : 32232

پروپوزال رشته حقوق مدنی,دانلود پروپوزال رشته حقوق مدنی,پروپوزال آماده حقوق مدنی,دانلود پروپوزال آماده رشته حقوق مدنی,نمونه پروپوزال آماده برای رشته حقوق مدنی,پاورپوینت پروپوزال حقوق مدنی,پروپوزال معماری رایگان,روش تحقیق پروپوزال پر شده رشته حق,,,

جهت دانلود پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد کلیک کنید

پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد

 

مشخصات پروپوزال رشته حقوق مدنی در مورد آثار تعلیق در عقد  با کد فایل 32232  در دسته بندی پروپوزال  با برچسب های فایل پروپوزال رشته حقوق مدنی,دانلود پروپوزال رشته حقوق مدنی,پروپوزال آماده حقوق مدنی,دانلود پروپوزال آماده رشته حقوق مدنی,نمونه پروپوزال آماده برای رشته حقوق مدنی,پاورپوینت پروپوزال حقوق مدنی,پروپوزال معماری رایگان,روش تحقیق پروپوزال پر شده رشته حق,,,  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .