خانه / روانشناسی و علوم تربیتی / تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

دانلود فایل تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

 

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

 

عنوان فایل : تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

دسته بندی : روانشناسی و علوم تربیتی

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان,آریافایل,مهارت کلامی چیست,دلایل نیاز به مدیریت زمان,مدیریت زمان و برنامه ریزی,مهارت های فردی,فایل صوتی مدیریت زمان,مدیریت زمان چیست,مدیریت زمان برایان تریسی,مدیریت زمان رائفی پور

 

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

تحقیق-بررسی-میزان-مهارت-مدیریت-زمان-در-نوجوانان

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان ،
در قالب ورد و قابل ویرایش:


قسمتی از متن: 
            
مقدمه:
مهمترين چيزدر زندگي انسان که از ارزش والايي برخوردار است،زمان (وقت)مي باشد.در واقع وقت شيرازه حيات ما را تشکيل مي دهد.ارزش وقت از آن جا دانسته مي شود که خداوند در قرآن کريم سوره اي را به نام “والعصر”يعني وقت يا زمان نازل کرده ودر جاهاي ديگري از قرآن به برهه هايي از زمان اشاراتي داشته است ؛” والضحي واليل اذا سجي”   (قسم به روز روشن وبه شب ان دم که آرام گيرد).”والفجر واليال عشر” (به سپيده دم و شب هاي دهگانه سوگند). در احاديث نيز مواردي در اين زمينه آمده است ، اينها  بيانگر ارزش و اهميت زمان مي باشد. در طول تاريخ، زمان و ابعاد مختلف آن، مورد توجه انواع تمدن‌ها بوده و امروزه اين توجه بيش از پيش اهميت يافته است، به گونه‌اي که فناوري‌هاي نو، محيطي فراهم آورده‌اند که تقريباً در کوتا مدت مي‌توان به اطلاعات بي‌شماري دسترسي پيدا کرده و کارها را بسيار سريع‌تر و آسان‌تر از پيش انجام داد. لذا تمايل  به سرعت عمل در انجام کارها روز به روز بيشتر مي‌شود. با چنين تمايلي اين احساس در افراد بوجود مي‌آيدکه از زمان عقب مانده و نمي‌توانند از آن به طور موثر بهره‌مند شوند. وقت (زمان)، سرمايه بشري است، زندگي تنها زماني پربار مي‌شود که براساس مفهوم صحيح زمان، بنا شده باشد.( اين عقيده که افراد چگونه تصميم مي‌گيرند از وقتشان به نحو مطلوب استفاده کنند، هسته نظريه مديريت زمان را تشکيل مي‌دهد (سواري،1388)).
ضرورت به کارگيري مديريت زمان وتنظيم منطقي اوقات در اختيار افراد چه در بعد سازماني و يا خصوصي، به درستي نشانگر اين است که زمان منتظر کسي نمي ماند. مديريت بر وقت ،مديريت بر کار و مديريت بر خود سه امر تجزيه ناپذير هستند و مي توان به جرات گفت که مديريت زمان در واقع همان مديريت بر خود است. اصولاً مديريت زمان يک امر همگاني و عمومي است. آگاهي از مفهوم مديريت زمان هم در زندگي فردي و هم در زندگي حرفه‌اي جوانان ونوجوانان مثمرثمر خواهد بود ، در واقع آنان را به نوعي خود مديريتي سوق مي‌دهد. با استناد به اين ديدگاه هدف از مديريت زمان،جلوگيري از اتلاف وقت و تنظيم زمان کاري است. مسلماً در اين حکايت نبايد شک کرد که جوانان و نوجوانان در مورد چگونگي مديريت، با هم تفاوت دارند.نوجوانان به دليل ورود به دوره بحراني با تحولات گستردة فيزيولوژيکي،شناختي،هيجاني و اجتماعي روبرو مي شوند واين تغييرات مي تواند مشکلاتي را براي نوجوانان فراهم آورد،از اين قبيل عوامل مي توان به مواردي از قبيل حواسپرتي،دقت کم و غيره اشاره کرد  که مديريت کردن زمان در نوجوانان مهمتر مي باشد. مديريت زمان، فعاليتهاي نوجوانان و جوانان را نيز مي‌تواند تحت تاثير قرار دهد. عموماً اگر ساعات مشخصي از روز را براي درس خواندن برنامه‌ريزي کنند خيلي زود به آن عادت خواهند کرد.يکي از مهمترين لايه‌هاي اجتماعي جامعه‌ ما و هر جامعه‌اي، قشر جوان و نوجوانان مي‌باشند که سعي مي‌شود مسائل مربوط به مهارت آن‌ها در مديريت زمان مورد بررسي قرار گيرد. در اين تحقيق ميزان مهارت نوجوانان و جوانان در مديريت زمان با تأکيد بر چگونگي پرداختن به فعاليتهاي مختلف مورد بررسي قرار گرفت. اميد است نتايج اين تحقيق به عنوان تلاشي در سياست‌گذاري و تصميم‌گيري مربوط به نوجوانان و جوانان مؤثر واقع شود و به راه کارهاي معيني در زمينه هدايت «وضع موجود»  به «وضع مطلوب» منتهي گردد.

دانلود فایل

 

کد فایل : 32184

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان,آریافایل,مهارت کلامی چیست,دلایل نیاز به مدیریت زمان,مدیریت زمان و برنامه ریزی,مهارت های فردی,فایل صوتی مدیریت زمان,مدیریت زمان چیست,مدیریت زمان برایان تریسی,مدیریت زمان رائفی پور

جهت دانلود تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان کلیک کنید

تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان

 

مشخصات تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان  با کد فایل 32184  در دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی  با برچسب های فایل تحقیق بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان,آریافایل,مهارت کلامی چیست,دلایل نیاز به مدیریت زمان,مدیریت زمان و برنامه ریزی,مهارت های فردی,فایل صوتی مدیریت زمان,مدیریت زمان چیست,مدیریت زمان برایان تریسی,مدیریت زمان رائفی پور  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .