خانه / روانشناسی و علوم تربیتی / تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

دانلود فایل تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

 

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

 

عنوان فایل : تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

دسته بندی : روانشناسی و علوم تربیتی

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی ,آریافایل,پایان نامه پایبندی مذهبی چیست,تحقیق رضایتمندی زناشویی زوجین,مبانی نظری پایبندی مذهبی,پاورپوینت رضایتمندی زناشویی,پاورپوینت پایبندی مذهبی,تحقیق رضایتمندی در زوجین

 

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

تحقیق-بررسی-ارتباط-پایبندی-مذهبی-با-رضایت-مندی-زناشویی

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی ،
در قالب ورد و قابل ویرایش:


قسمتی از متن: 
            
مقدمه:
خانواده به عنوان واحدی اجتماعی دارای بیشترین و عمیق ترین مناسبات انسانی است. علاوه بر اینکه، منبع اولیه نیازهای اساسی فرد محسوب می شود، موقعیت های متعددی را برای یادگیری و شکل گیری نگرش ها وتشکیل باورهای فرد فراهم می آورد. خانواده در کنار مسئولیت آموزشی و تربیتی، در رفع نیازهای جسمانی، روانی و انتقال ارزش های اجتماعی نقش بسیاری موثری دارد. فرد در بستر خانواده خواست های جامعه را می آموزد و این شناخت او را به گزینش رفتارهای معین رهنمون می سازد (مصلحی1391، 1).
از آنجایی که انتخاب همسر یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که در تشکیل خانواده و زندگی اجتماعی گرفته می شود، اهمیت مسئله ایجاب می کند که با کنکاش عمیق تری به عوامل بیرونی مانند، مذهب، طبقه اجتماعی، سن، تحصیلات و … نیز عوامل زیر بنایی مانند ویژگی های شخصیتی توجه شود (مصلحی1391، 1)
متخصصان روان شناسی خانواده غالبا معیار خود را در بررسی کیفیت روابط زناشویی زوجین، سطح رضایت زناشویی آنها قرار می دهند. رضایت زناشویی، یکی از مهم ترین عوامل پیشرفتن و دستیابی به اهداف زندگی است که تحت تاثیر عوامل بیرونی و درونی می باشد. علی رغم انکه ضرورت توجه به همسانی عقاید مذهبی و تمایلات فرهنگی همواره مورد تاکید قرار می گیرد. افزایش طلاق در دنیای کنونی و نارضایتی زوجین از زندگی مشترک و تاثیرات سوء این گونه پدیده ها بر افراد خانواده و اجتماع، بیانگر این مدعاست که برخورد مقبولی با تشکیل خانواده و ازدواج نشده و کمتر با دید عالمانه به این پدیده نگریسته شده است (مصلحی1391، 1).
مهم ترین نکته در تبیین فلسفه ازدواج در قرآن، این است که خداوند که حکمت ازدواج و تشکیل خانواده را بیان می کند. به حکم خلقت همسر و تشکیل خانواده، بقای نسل با فرزند صالح یا پیشگیری از فساد یا سازندگی اخلاقی و اجتماعی و یا توسعه ارزش های اسلامی اشاره نمی کند، بلکه به حکمتی اشاره دارد که بدون آن، هیچ یک از اهداف خلقت انسان، قابل تحقق نیست و آن آرامش روانی است. بدون آرامش روانی، نمی توان از جوان، انتظار تقوا داشت. بدون این آرامش، نه نسل سالم و صالح پدید می آید و نه سازندگی اخلاقی و اجتماعی اتفاق می افتد و نه ارزش های دینی و آرمان توحید، گسترش می یابد (پسندیده1389، 23).
کسی که در فکر ازدواج است و یا ازدواج می کند، انتظار دارد که این زندگی یا خوشبختی، با سعادت و رضایت همراه باشد و از تمام لحظات زندگی خود لذت ببرد. بنابراین، آنچه از خود ازدواج اهمیت بیشتری دارد موفقیت در ازدواج یا به عبارتی دیگر رضایتمندی میان زوجین است (برادبری، فینچام و ویچ ، 2000)
 موسوی بیان می کند عوامل اقتصادی، مذهبی، آداب و سنن اجتماعی، ارضای عاطفی، ارضای جنسی و تفاهم فکری می تواند رضامندی زناشویی را به ارمغان آورد (موسوی 1374، 43).
هانلر2 و گنچوز3 نیز معتقدند نگرش مذهبی می تواند در ارتباط زناشویی موثر باشد، زیرا مذهب شامل رهنمودهایی برای زندگی و ارائه دهنده ی سامانه باورها و ارزش هاست که این ویژگی ها می توانند زندگی زناشویی را متاثر سازند (خدایاری فرد، 1386)

دانلود فایل

 

کد فایل : 32143

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی ,آریافایل,پایان نامه پایبندی مذهبی چیست,تحقیق رضایتمندی زناشویی زوجین,مبانی نظری پایبندی مذهبی,پاورپوینت رضایتمندی زناشویی,پاورپوینت پایبندی مذهبی,تحقیق رضایتمندی در زوجین

جهت دانلود تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی کلیک کنید

تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی

 

مشخصات تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی  با کد فایل 32143  در دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی  با برچسب های فایل تحقیق بررسی ارتباط پایبندی مذهبی با رضایت مندی زناشویی ,آریافایل,پایان نامه پایبندی مذهبی چیست,تحقیق رضایتمندی زناشویی زوجین,مبانی نظری پایبندی مذهبی,پاورپوینت رضایتمندی زناشویی,پاورپوینت پایبندی مذهبی,تحقیق رضایتمندی در زوجین  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .