خانه / روانشناسی و علوم تربیتی / تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

دانلود فایل تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

 

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

 

عنوان فایل : تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

دسته بندی : روانشناسی و علوم تربیتی

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی,تحقیق تاثیر تکلیف شب,مقاله تکلیف به روش حل تمرین,پروژه بررسی عملکرد تحصیلی,مبانی نظری عملکرد تحصیلی,آریافایل,پروژه بررسی تکلیف شب بر عملکرد تحصیلی

 

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

تحقیق-بررسی-تأثیر-تکلیف-به-روش-حل-تمرین-بر-عملکرد-تحصیلی

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی،
در قالب ورد و قابل ویرایش:


قسمتی از متن: 
            
مقدمه:
  انسان عصر حاضر بخش عمده اي از زندگي خويش را به عنوان يادگيرنده در مراكزآموزشي و تحصيلي سپري مي كند و اين موجب صرف مبالغ عظيمي در زمينه هاي آموزش و پرورش مي شود. بديهي است كه شناسايي عوامل مؤثردريادگيري و راه هاي بهبود آن همواره از دغدغه هاي متخصصين تعليم و تربيت بوده است.علاوه بر اين متخصصين در جستجوي راه هايي هستندكه به كمک آن نه تنها دانش آموزان مطالب ارائه شده رادرآموزشگاه بفهمند،بلكه در امور تحصيلي خودانگيخته، فعال و علاقمند باشند و پيشرفت تحصيلي قابل توجهي كسب نمايند(قاسمي،1380).
           براي برآورده ساختن نياز هاي آموزشي يك جامعه پويا ودرحال تحول،بايددر برنامه ريزي ها به طور مداوم تلاش هايي براي تحقق و تدوين يك سيستم آموزشي مؤثر در نظام آموزش و پرورش منظور شود.براي گسترش تاثير تكليف شب  و تدوين مطالب ومواد سودمند براي آموزش بايد در زمينه هايي كه بحران به حساب مي آيند،به تحقيق و مطالعه پرداخته شود(سيف،1386).             
          امروزه درآموزش و پرورش كشورما و بسياري ازكشورهاي ديگر موضوع تكليف شب يكي از موضوعات بحث برانگيز تعليم و تربيت به شمار مي آيد.
تكليف تمريني ابزاري است كه فرصت ها و فعاليت هاي خارج از مدرسه را براي رسيدن به اهداف برنامه درسي به طور مؤثر و آگاهانه به خدمت مي گيرد.
انجام تكاليف به روش حل تمرين،موجب تثبيت و تعميق آنها مي شود،حس استقلال تقويت شده و موجب علاقمندي به علم مطالعه در فراگير مي شود.فراگيرهنگام انجام تمرين به اين باور مي رسد كه يادگيري درخارج از كلاس و مدرسه نيزامكان پذيرخواهد بود. همچنين دانش آموزان ضعيف بااستفاده از اين فرصت مي توانند خودرابا سايرين هم سطح كنند(قورچيان ،1371).                   
           مسئله تكليف شب همواره براي دانش آموزان،معلمان و اولياي مدرسه مطرح بوده و به عنوان يك حلقه ارتباطي  بين خانه و مدرسه نقش خاصي ايفامي كند و مي تواند به عنوان وسيله اي جهت ارتباط بين والدين،دانش آموزان و معلم به كار گرفته شود.
خانواده،مدرسه و جامعه سه ركن اصلي و مهم در آموزش  و يادگيري افراد به ويژه دانش آموزان را شامل مي شوند. امروزه به مقوله خانواده و جامعه در يادگيري توجه مي شود. در اين راستا تكاليف دانش آموزان ضمن دارا بودن ساير نقش ها،نقش ارتباطي بين مدرسه،جامعه و خانواده را نيز ايفا و مطالب آموخته شده درمدرسه را به كار بست هاي عملي در بيرون از مدرسه تبديل مي كند(قزويني،1370).
          در چند دهه اخير در دنيا هيچ موضوعي به اندازه تكليف شب مورد توجه محققان قرار نگرفته و هدف نهايي آن ها بهبودوضعيت ارائه تكليف در فرايند تعليم و تربيت است. چرا كودكان هم چنان از انجام دادن تكاليف گريزان اند؟چه راهبرد هايي براي بهبود و شرايط انجام دادن تكاليف درسي مؤثر واقع مي شود ؟ چه ويژگي هايي بايددردانش آموزان باشد تا آن ها بدون هيچ مشكلي تكليف را انجام بدهند و تمرين كنند(بازرگان،1379).
           تحقيق حاضر سعي دارد برپايه مبناي نظري و عملي،ارائه تكليف به روش حل تمرين كه يكي از روش هاي رايج در آموزش و پرورش كشورمان است ،رابيازمايد،وتاثيرآن رابر عملكرد تحصيلي دانش آموزان بسنجد ، و در حد امكان نقش ارائه تكليف به روش حل تمرين را در بهبود امر آموزش روشن تر سازد .

دانلود فایل

 

کد فایل : 32104

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی,تحقیق تاثیر تکلیف شب,مقاله تکلیف به روش حل تمرین,پروژه بررسی عملکرد تحصیلی,مبانی نظری عملکرد تحصیلی,آریافایل,پروژه بررسی تکلیف شب بر عملکرد تحصیلی

جهت دانلود تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی کلیک کنید

تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی

 

مشخصات تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی  با کد فایل 32104  در دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی  با برچسب های فایل تحقیق بررسی تأثیر تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی,تحقیق تاثیر تکلیف شب,مقاله تکلیف به روش حل تمرین,پروژه بررسی عملکرد تحصیلی,مبانی نظری عملکرد تحصیلی,آریافایل,پروژه بررسی تکلیف شب بر عملکرد تحصیلی  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .