خانه / روانشناسی و علوم تربیتی / تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان

دانلود فایل تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان

 

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد  به نفس زنان

 

عنوان فایل : تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان

دسته بندی : روانشناسی و علوم تربیتی

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش, نگرش و اعتماد به نفس زنان,آریافایل,تحقیق اعتماد به نفس در زنان,مقاله اعتماد به نفس زنان,پروژه بررسی اعتماد به نفس زنان,پاورپوینت اعتماد به نفس,پایان نامه اعتماد به نفس

 

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان

تحقیق-بررسي-تأثير-آموزش-شناختي-رفتاري-بر-دانش-نگرش-و-اعتماد-به-نفس-زنان

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد  به نفس زنان،
در قالب ورد و قابل ویرایش:


قسمتی از متن: 
            
مقدمه:
ازدواج  اصلي ترين و مهم ترين زمينه اي است كه صميميت روابط اجتماعي رشد يافته در آن تجلي مي‌يابد. براي اكثر بزرگسالان شادماني در زندگي به ازدواجي موفق و روابط زناشويي توام با رضايت وابسته است،‌ جستجوي اين رضايت خاطر به نيازهاي شخصي،‌ خانوادگي و حتي اجتماعي فرد مرتبط است و به گونه هاي متفاوت وي را به ازدواج و داشتن انتظارات متفاوت از شريك زندگي خود سوق مي دهد (دهقاني،‌ 1383).
از طرفي در دنياي اطلاعات و جهان ارتباطات امروز،‌ كه پيشرفت تكنولوژي،‌ هر لحظه انسان هاي جوامع و فرهنگ هاي مختلف را به يكديگر نزديك و نزديك تر مي كند،‌ خواسته هاي بشر بيشتر و جديدتر شده و رفاه،‌ آزادي،‌ آرامش،‌ لذت و تنوع اهميت بيشتري پيدا نموده اند. از اين رو،‌ سکس  جايگاهي مهمتر يافته است و  نه تنها در رده نيازهاي فيزيولوژيك انسان ها مانند،‌ تشنگي،‌ گرسنگي و نياز به هوا و خواب، بلكه در حيطه نيازهاي معنوي و عرفاني چون نياز به زيبايي و كمال در نظر گرفته مي شود ( اوحدي،‌ 1384).
در اعصار گذشته،‌ بشر به جاي آنكه  اطلاعات دقيق،‌ مستند و موثقي درباره تمايلات،‌ رفتارها،‌ احساسات  و پاسخ هاي جنسي خود- بر پايه دانش و انديشه بدست آورد،‌ تنها از گذر تخيل،‌ جهل،‌ خرافه،‌ ادبيات و نصايح تحريف شده مذهبي،‌ جسته و گريخته باورهاي  ناقص و گاه كاملاً غلط و سراسر اشتباه در كنج ذهن خودآگاه و ضمير ناخودآگاه خويش قرار داده است. بدين سان،‌ جنسيت و تمايلات جنسي از معمولي ترين مجهولات عام و خاص بزرگترين عقده و تعارض بشر بوده است (مسترز و جانسون، ترجمه اوحدي،‌ 1383).
لازم به ذكر است كه رفتار ناشي از عوامل متعددي است كه نگرش ها  يكي از اين عوامل است. از دلايل عمده براي مطالعه نگرش ها اينست كه انتظار داريم  به كمك نگرش ها رفتار را پيش بيني كنيم. وقتي در بين افراد اعتقاد به درست بودن امري بيشتر باشد،‌ به طور كلي آن امر در نظرشان مطلوب تر است و چنانچه بر اساس آن رفتار كنند،‌ رفتارشان را مطلوب تر مي دانند (دهقاني،‌ 1383).
 و همچنين اختلال در روابط جنسي به عنوان يكي از مهمترين روابط بين فردي زن و مرد مي تواند از عوامل مهم در به مخاطره انداختن كانون خانواده عمل نمايد كه لزوم اهميت دادن اطلاعات و آگاهي به زنان و مردان و تغيير نگرش آن ها در مورد مسائل جنسي را نشان مي دهد. (داوري،‌ 1377).
 اين پژوهش در جهت كاربردي تر نمودن نتايج مطالعات روانشناختي و ارائه دستورالعملي براي ارتقاء سطح بهداشت رواني زنان و به دنبال آن رضايت مندي زناشويي و افزايش كيفيت ارتباطات زوجين مي‌باشد و مي تواند در صورت كارآمدي آموزش ها در برنامه ريزي بهداشتي آينده مد نظر قرار گيرد.

دانلود فایل

 

کد فایل : 32095

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش, نگرش و اعتماد به نفس زنان,آریافایل,تحقیق اعتماد به نفس در زنان,مقاله اعتماد به نفس زنان,پروژه بررسی اعتماد به نفس زنان,پاورپوینت اعتماد به نفس,پایان نامه اعتماد به نفس

جهت دانلود تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان کلیک کنید

تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد  به نفس زنان

 

مشخصات تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس زنان  با کد فایل 32095  در دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی  با برچسب های فایل تحقیق بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش, نگرش و اعتماد به نفس زنان,آریافایل,تحقیق اعتماد به نفس در زنان,مقاله اعتماد به نفس زنان,پروژه بررسی اعتماد به نفس زنان,پاورپوینت اعتماد به نفس,پایان نامه اعتماد به نفس  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .