خانه / مبانی نظری / تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

دانلود فایل تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

 

تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

 

عنوان فایل : تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

دسته بندی : مبانی نظری

تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام ,مقاله تربیت کودکان از دیدگاه اسلام,پاورپوینت تربیت کودکان,تحقیق تربیت اخلاقی در دوره کودکان,پروژه بررسی نربیت اخلاقی کودکان

 

تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

تحقیق-بررسی-تربيت-اخلاقي-در-دوره-كودكي-از-ديدگاه-اسلام

تحقیق با موضوع بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام ،
در قالب ورد، در 133 صفحه، قابل ویرایش
مقدمه
 آدمی همواره در طول تاریخ با مسائل و ابهاماتی در زمینه  تربیت اخلاقی روبرو بوده است که این مسائل و یافتن راه حل مناسب برای آنها دغدغه فکری او بوده است و برای یافتن پاسخ صحیح آن ها،کوشش های وسیعی نموده است. دراین زمینه مکاتب اخلاقی مختلفی ظهور کرده اند. دین اسلام نیز از این مساله چشم پوشی ننموده است. اسلام دين زندگي است كه به همه ابعاد بخصوص تهذيب نفس و اصلاح فكر و انديشه و اعتقادات دروني هر فرد اهميت مي دهد. توجه به اخلاق و فضائل و كرامت هاي اخلاقي و به تبع آن توجه به تربيت اخلاقي سبب ايجاد نوعي منش و شخصيت در افراد مي شود كه هم زمينه سعادت فردي افراد را هم زمينه سعادت جامعه را تضمين مي نمايد. علاوه بر آن پرورش شخصيت و منش نيكو از نيازهاي مبرم و اساسي هر جامعه اي مي باشد و نتيجه آن رفع بيماري هاي اخلاقي در آن جامعه است زيرا دچار شدن يك جامعه به بيماري هاي حسد،كبر و خود پسندی و…. سبب اختلالات جسمي و روحي شده و زمينه گسترش رفتارهاي زشت را فراهم مي آورد و آرامش فرد و جامعه را به خطر مي اندازد. اگرچه ويژگي هاي اخلاقي در برخي افراد به طور ذاتي ظهور مي يابد اما به طور كلي اخلاق اكتسابي و اساساً تربیتی بوده و افراد با شناخت و آگاهی تكرار و تمرين مي توانند اخلاق را جزء شخصيت خويش ساخته و به اين ترتيب خلق و خوي شايسته به عنوان ملكه مي تواند عامل صدور افعال نيك به سهولت گردد. از طرفی درمتون دینی،‌ تربیت اخلاقی کودکان زیرمجموعه ای از تربیت دینی آنها محسوب می شود و در روایات متعدد به این امر مهم سفارش شده است. عدم رعايت اصول اخلاقي نتیجه دور شدن انسان از اصل خود و خداي خود است. مكتب اسلام سعي در نزديكي انسان به اصل خود دارد يعني جهت دهي صحيح زندگي كه خداوند براي تحقق اين امر، كتاب و هدايت و پيشوايان را فرستاده كه با تحكيم اخلاق در افراد بشر راه سعادت را به آنان نشان دهد و به سمت كمال هدايت كند.
با توجه به شرايط موجود جامعه می توان گفت تربيت اخلاقي بسیار مهم است و از ديرباز مورد توجه فيلسوفان، معلمان و والدين قرار داشته است. جوامع مختلف، نهادها و موسسات اجتماعي نيز در طول اعصار به صورت هاي گوناگون به اين مهم توجه خاصي مبذول داشته اند. تربيت اخلاقي، بدون ترديد از مهم ترين وظايف تعليم و تربيت در هر جامعه است و هدف نظام تعلیم و تربیت پرورش شهرونداني است كه علاوه بر برخورداري از هوش و ذكاوت، افرادي با فضيلت و نيكوكار بارآيند. در جامعه کنونی كه بيشتر به تربيت جسماني، اجتماعي و … اهميت مي دهند، بايد به تربيت اخلاقي نيز كه ركن است اهميت دهند تا فرد به خوبی تربیت شود و به کمال برسد و این نوع تربیت باید از کودکی آغاز شود، اما از آنجا که اخلاق مستلزم آزادی انتخاب است نمی توان در دوره کودکی مستقیماً به تربیت اخلاقی پرداخت، بلکه توجه به زمینه های تربیت اخلاقی مهم می باشد که مساله اساسی این پژوهش می باشد. از این رو پژوهشگر به دنبال تبیین پاسخ به این سوال است که زمینه های تربیت اخلاقی در دوره کودکی بر اساس دیدگاه اسلام کدامند؟
دانلود فایل

 

کد فایل : 30839

تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام ,مقاله تربیت کودکان از دیدگاه اسلام,پاورپوینت تربیت کودکان,تحقیق تربیت اخلاقی در دوره کودکان,پروژه بررسی نربیت اخلاقی کودکان

جهت دانلود تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام کلیک کنید

تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام

 

مشخصات تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام  با کد فایل 30839  در دسته بندی مبانی نظری  با برچسب های فایل تحقیق بررسی تربيت اخلاقي در دوره كودكي از ديدگاه اسلام ,مقاله تربیت کودکان از دیدگاه اسلام,پاورپوینت تربیت کودکان,تحقیق تربیت اخلاقی در دوره کودکان,پروژه بررسی نربیت اخلاقی کودکان  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .