خانه / مبانی نظری / تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

دانلود فایل تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

 

تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

 

عنوان فایل : تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

دسته بندی : مبانی نظری

تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در بین زنان زندانی,بررسی آماری جرایم زنان,مقالات مرتبط با جرم زنان,برخی عوامل موثر بر ارتکاب جرم زنان,تأثیر زندان بر تکرار جرم زنان,افزایش میل به جرم در میان زنان

 

تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

تحقیق-بررسی-عوامل-جامعه-شناختی-ارتکاب-جرم-در-میان-زنان-زندانی

تحقیق با موضوع بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در بین زنان زندانی،
در قالب ورد، در 282 صفحه، قابل ویرایش
مقدمه
رفتار اجتماعی انسان ها دارای نظم و الگو است.و زندگی اجتماعی انسان تحت حاکمیت قواعد با هنجارهای اجتماعی است.اگر ما از قواعد اجتماعی پیروی نمی کردیم، فعالیت هایمان دستخوش هرج و مرج می گردید.اما همواره همه افراد با انتظارات اجتماعی همنوایی نمی کنند و اغلب از قواعدی که انتظار می رود تبعیت کند منحرف می شوند. بطوریکه وجدان عمومی را جریحه دار می نماید که نسبت به این ارتکاب جرمات گاه تحمل و گاهی برخورد می شود.
انسان ها از گذشته ای دور تا کنون در پی شناخت علل و عوامل ارتکاب جرمات و کجرویها بوده اند. از از دید جامعه شناختی، کجروی به عنوان یک واقعیت اجتماعی همواره در طول تاریخ بشری در اشکال مختلف و نسبت های متفاوت وجود داشته است. در بینش جامعه شناختی در تحلیل ارتکاب جرم روی چند نکته تأکید می شود. یکی اجتماعی بودن این پدیده و دیگری نسبیت آن است .( گیدنز ، 1998: 135)
جامعه شناسان، ارتکاب جرم را پدیده ای اجتماعی دانسته اند چون معتقدند همانطوری که علت هر امر اجتماعی را باید در امر اجتماعی دیگر جستجو کرد، ارتکاب جرمات نیز نتیجه شرایط اجتماعی و محیطی است.
لذا در تکوین و تشکیل شخصیت فرد بیش از هر چیز بایست بر تأثیر عوامل جامعه شناختی و شرایط اجتماعی که شخص در آن پرورش می یابد و رشد می کند اهمیت قائل شد. به نظر آنان محیط نقش مهم و اساسی در ایجاد عوامل جرم زا خواهد داشت. بنابراین تلاش در راه شناخت ابعاد و زوایای مختلف و پنهان این پدیده در سطح جامعه و در بین گروهها و اقشار مختلف و کاربرد روشهای عملی جهت ریشه یابی آن بر کسی پوشیده نیست. روشن است عوامل مؤثر در ارتکاب جرم اجتماعی گوناگون و متنوع می باشد.از جمله وضعیت اقتصادی خانواده، تعارضات و کشمکش های خانوادگی، طلاق، سوابق والدین در بزهکاری، معاشرت با افراد ناصالح، شغل و میزان درآمد، محیط زیست نامناسب و…
تاکنون نظریاتی متفاوت از موروثی بودن و تأثیر عوامل کروموزوم ها و نیازهای جسمی مجرم تا تأثیر مسایل اجتماعی بر ارتکاب جرمات از سوی صاحبنظران ارائه شده است. با توجه به پیچیدگی رفتار آدمی نمی توان یک عامل را به عنوان عامل مسلط رفتار ارتکاب جرمی تلقی کرد. بلکه عوامل متعدد منجر به پیدایش رفتار ارتکاب جرمی می گردد که شناخت این عوامل نباز به تحقیق و بررسی دارد. ( ربیعی ، 1387: 43)
مسأله جرم و ارتکاب جرم اجتماعی تنها منحصر به مردان نمی باشد و زنان نیز از صدمات این معضل اجتماعی در امان نیستند و به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی-اجتماعی، گرایش روز افزون برای ارتکاب به جرایم به چشم می خورد. با توجه به اینکه مسایل و مشکلات زنان به دلیل برخی مخطورات و قیود ناشی از فرهنگ جوامع سنتی و شرایط اجتماعی اهمیت کمتری یافته، لذا این تحقیق در پی بررسی عوامل جامعه شناختی موثر بر بروز جرم در بین زنان زندانی است. به امید اینکه تحقیق حاضر در روشن ساختن بخش کوچک از مسایل اجتماعی امروز سهمی پیدا نماید .
دانلود فایل

 

کد فایل : 30838

تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در بین زنان زندانی,بررسی آماری جرایم زنان,مقالات مرتبط با جرم زنان,برخی عوامل موثر بر ارتکاب جرم زنان,تأثیر زندان بر تکرار جرم زنان,افزایش میل به جرم در میان زنان

جهت دانلود تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی کلیک کنید

تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی

 

مشخصات تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در میان زنان زندانی  با کد فایل 30838  در دسته بندی مبانی نظری  با برچسب های فایل تحقیق بررسی عوامل جامعه شناختی ارتکاب جرم در بین زنان زندانی,بررسی آماری جرایم زنان,مقالات مرتبط با جرم زنان,برخی عوامل موثر بر ارتکاب جرم زنان,تأثیر زندان بر تکرار جرم زنان,افزایش میل به جرم در میان زنان  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .