خانه / فنی و مهندسی / تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

دانلود فایل تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

عنوان فایل : تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

دسته بندی : فنی و مهندسی

تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی,تحقیق,درباره,اکولوژی,کشاورزی

 

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:16

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

اکولوژی کشاورزی

مجموعه‌ای‌ست که در آن تمام اجزای تشکیل دهنده‌ی آن با هم در ارتباط هستند و به‌صورت یکپارچه عمل می‌کنند و اجزاء به صورت مجزا ومنفک از هم نیستند.

▪ سیستم کشاورزی:

منظور از سیستم کشاورزی اجزای تشکیل دهنده آن اعم از خاک، گیاه، میکروارگانیسم ها، انسان، حشرات و… با هم در ارتباط نزدیکی هستند که به صورت یکپارچه با هم عمل می کنند و هیچ یک از این اجزاء را نباید به‌صورت مجزا درنظر گرفت که برخلاف کشاورزی مدرن و صنعتی درکشاورزی اکولوژیک کشاورزی به‌عنوان یک سیستم درنظرگرفته می‌شود.

▪ فناوری‌های بوم سازگار:

فناوری‌هایی که با محیط زیست سازگار بوده و استفاده از روش‌ها و عملیاتی که بر خلاف جهت محیط نباشند، برای بارور و حاصلخیز کردن خاک کشاورزی از کودهای بیولوژیک (کودهای زیستی) که منشا زیستی و طبیعی دارند استفاه می‌کنیم بنابراین بوم سازگار بوده و تکنولوژیی است که با محیط و کشت بوم هم خوانی دارد، این درحالی‌ست که کاربرد کود شیمیایی برای حاصلخیز کردن خاک بوم سازگار نیست چراکه از مواد غیرطبیعی و برون مزرعه‌ای استفاده می‌شود و با کشت بوم و مزرعه هم‌خوانی ندارد.

▪ اکولوژی:

اکولوژی از دو واژه‌ی (Okios) به‌معنای مسکن، بستر زیست، خانه یا محل زندگی و (Logos) به معنای شناخت، علم یا دانش تشکیل شده و معنای رایج آن عبارتست از، مطالعه‌ی موجودات زنده در بستر زیست‌شان. به عبارت دیگر اکولوژی عبارت است از، علم بررسی روابط متقابل موجودات زنده با یکدیگر و با محیط اطراف‌شان، که معادل فارسی واژه‌ی بوم شناسی، محیط شناسی و کد شناسی است.

▪ اکوسیستم:

از دو واژه‌ی اکولوژیکی(Ecological) و سیستم(system) تشکیل شده است و به مجموعه‌ی موجودات زنده و محیط اطراف آن‌ها، اکوسیستم گفته می‌شود.

▪ آشیان اکولوژیکی یا نیچ اکولوژیکی:

محدوده‌ی اطراف موجود زنده که فعالیت‌های حیاتی خود را انجام داده و نیازهایش را تامین می‌کند؛ از سویی در نظرگرفتن نقش موجود در آن محدوده را نیچ اکولوژیکی گویند، برای نمونه نیچ اکولوژیکی تمساح، برکه و قسمتی از خشکی اطراف آن است.

 

▪ اکوسیستم کشاورزی:

از نظر اکولوژیکی، کشاورزی نوعی همزیستی میان انسان، گیاه، میکروارگانیسم‌ها و حیوانات است.

▪ کشاورزی پایدار:

نوعی ازسیستم کشاورزی که در آن با به‌کارگیری حداقل نهاده‌ها وعوامل مصنوعی و شیمیائی خارجی، بتوان عملکرد مطلوبی بدست آورد؛ به شیوه‌ای که حداقل تاثیر سوء بر محیط زیست گذاشته شود، کشاورزی پایدار در دراز مدت کیفیت محیط و منابع طبیعی را ارتقاء می‌دهد.

و…


 

کد فایل : 2078143

تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی,تحقیق,درباره,اکولوژی,کشاورزی

جهت دانلود تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی کلیک کنید

تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی

 

مشخصات تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی  با کد فایل 2078143  در دسته بندی فنی و مهندسی  با برچسب های فایل تحقیق درباره اکولوژی کشاورزی,تحقیق,درباره,اکولوژی,کشاورزی  قابل دانلود از طریق ( دریافت فایل ) می باشد .